Bractwo Strzeleckie w Wągrowcu

Pożegnanie brata Jacka Tomaszewskiego

 

” Człowiek jest wielki nie  przez to co ma,
nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzielił się z innymi”.

 

 

Takim był nasz Brat Jacek Tomaszewski, który opuścił szeregi naszego Bractwa Strzeleckiego 10 listopada 2021 r.

Brat Jacek Tomaszewski w szeregi Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu wstąpił w 1996 roku. Pełnił funkcję pierwszego sekretarza po reaktywacji Bractwa.

Brat Jacek włożył duże zasługi dla rozwoju strzelectwa sportowego i Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu. Był On aktywnym członkiem Bractwa, dbający o jego dobre imię, zawsze życzliwy, przyjacielski.

W roku 2000 został wybrany na wiceprezesa strzelmistrza. Na Walnym Zebraniu Bractwa Strzeleckiego w 2003 roku, został wybrany jego Prezesem. Funkcję tę pełnił do 2009 roku. W roku 2012 został członkiem Sądu Honorowego.

Za długoletnią przynależność i aktywność w szeregach Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP został odznaczony:

– w 2000 r. Krzyżem Rycerskim

– w 2008 r. Krzyżem Komandorskim

– w 2016 r. Krzyżem Komandorskim z Mieczami

W 2021 roku, podczas Jubileuszu 25-lecia reaktywacji Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu odznaczony został Krzyżem Zjednoczenia za Wieloletnią i Wzorową Służbę w kl. I.

Za działalność na rzecz Powiatu Wągrowieckiego otrzymał Nagrodę Herbu Powiatu Wągrowieckiego.

Brat Jacek zawsze chętnie uczestniczył we wszystkich naszych spotkaniach, lecz choroba spowodowała, że nie był obecny na zawodach strzeleckich w ostatnim czasie, nad czym bardzo ubolewał.

Droga Rodzino Zmarłego, prosimy przyjąć wyrazy współczucia od członków Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu i członków K.B.S.RP Okręg Poznańskiego i Okręgu Bydgoskiego.

Bracie Jacku,

Spoczywaj w pokoju

 

Back to Top