Bractwo Strzeleckie w Wągrowcu

Zmarł Marek Braciszewski

marek_braciszewski

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o nagłym odejściu naszego kolegi i przyjaciela – Marka Braciszewskiego, który zmarł nagle. Miał 54 lata.

Marek Braciszewski był między innymi prezesem Gminnej Spółdzielni SCh w Wągrowcu, prezesem Gminnego Stowarzyszenia Ludowe Zespoły Sportowe i członkiem Komisji Rewizyjnej Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Był szefem Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu i viceprezesem Zarządu Okręgu Poznańskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich.

Przed rokiem otrzymał od Czytelników "Głosu Wągrowieckiego" laur Wągrowczanin A.D. 2010.

Funkcji Marek pełnił wiele, bo był czlowiekiem wyjątkowym. Zawsze aktywny, pełen energii i chęci do działania dla innych, dla wągrowieckiej społeczności. Mimo rozlicznych obowiązków potrafił zawsze znaleźć czas dla każdego. Nigdy nie odmawiał rady czy pomocy. Reprezentował Wągrowiec i powiat na forum wielkopolskim i krajowym. Uczestniczył w każdym wydarzeniu i wszędzie zostawiał cząstkę siebie. Wrósł w krajobraz Wągrowca i stał się jego nieodłącznym elementem. Teraz Wągrowiec już nigdy nie będzie taki, jak z Markiem.

Uroczystości ostatniego pożegnania Marka Braciszewskiego odbędą się w sobotę, 21 lipca. Msza święta zostanie odprawiona o godz. 12 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Klasztornej. Pogrzeb na cmentarzu komunalnym rozpocznie się o godz. 13.

Back to Top