Bractwo Strzeleckie w Wągrowcu

Strzelania

Wiwat Król Zielonoświątkowy!

Wiwat Król Bogdan Gajewski!

 

Mszą świętą w niedzielę 24 maja rozpoczęliśmy obchody Zesłania Ducha Św., w tradycji brackiej związanego ze Strzelaniem Zielonoświątkowym o Godność Królewską. Następnie z wągrowieckiej Fary udaliśmy się na strzelnicę bracką do Kobylca, na śniadanie królewskie zorganizowane przez Króla A. D. 2025 Kazimierza Dawidowicza.

Podczas zbiórki Prezes Bogdan Gajewski podziękował bratu Kazimierzowi oraz rycerzom Marianowi Renn i ks. Piotrowi Kalinowskiemu za pełnienie obowiązków królewskich i rycerskich w 2025 roku. W miejsce symbolicznych łańcuchów królewskiego i rycerskich bracia otrzymali pamiątkowe odznaczenia.

Po zbiórce przystąpiliśmy do rywalizacji, zaczynając od strzelania o Godność Króla A. D. 2026. Rozstrzygnięcia strzelań poniżej.

Dziękujemy gościom za udział w zawodach i spędzenie z nami niedzieli na strzelnicy.

 

Tarcza o tytuł króla A.D. 2026

 

Niedzielę 3 maja spędziliśmy na strzelnicy brackiej w Kobylcu, gdzie poprzez Turniej Strzelecki świętowaliśmy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasi goście, wicestarosta Powiatu Wągrowieckiego Pan Jerzy Springer oraz Burmistrz Miasta Wągrowca Pani Alicja Trytt przekazali na ręce Prezesa Bogdana Gajewskiego słowa uznania, a następnie, wraz z Radnym Gminy Wągrowiec Panem Waldemarem Wiśniewskim oddali strzały honorowe za mieszkańców powiatu, miasta i gminy Wągrowiec.

Na turnieju nie zabrakło też brackiej rodziny. Odwiedzili nas bracia z Mieściska, Murowanej Gośliny oraz Gołańczy.

Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Powiatu Wągrowieckiego.

 

Najlepsze wyniki Strzelania 3-cio Majowego:

Tarcza 3-cio Majowa

  1. Jacek Kubisz K. B. S. Mieścisko 28 pkt
  2. Łukasz Nowak K. B. S. Gołańcz 26/5 pkt
  3. Igor Łankiewicz B. S. Wągrowiec 26/3 pkt

Więcej

18 kwietnia 2026 roku na strzelnicy w Kobylcu odbyło się coroczne Strzelanie Wielkanocne.
Gościliśmy Braci z Mieściska i Gołańczy.

 

Tarcza Wielkanocna
1. Sławomir Michalski K. B. S. Gołańcz 28pkt
2. Łukasz Nowak K. B. S. Gołańcz 27/10 pkt
3. Igor Łankiewicz B. S. Wągrowiec 27/8 pkt

 

Więcej

Sobotę 10 stycznia 2026r. spędziliśmy na Małej Sali Ośrodku Sportu i Rekreacji na IX Strzelaniu Powstańczym. Kolejny raz z Urzędem Miasta Wągrowiec uczciliśmy pamięć Powstańców Wielkopolskich.

Rywalizowaliśmy w 4 kategoriach: Bractwo, Wągrowiecki Harcerski Klub Strzelecki „Orsza”, OPEN i Strzelcy.

Zwycięzcom kategorii Bractwo Strzeleckie został Krzysztof Poszwa, drugie miejsce zajął Jakub Łankiewicz. Podium uzupełniła Marta Gruszka.

 

Najlepszym strzelcem zawodów został dh. Bartosz Konieczny.
Gratulujemy zwycięzcom.

 

 

Sobotę 6.12.2025 roku, czyli Mikołajki członkowie Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu oraz zaproszeni goście spędzili w Sali Ks. Jakuba Wujka w Farze na strzelaniu.

 

Dziękujemy kapelanowi bractwa, ks. kan. Piotrowi Kalinowskiemu, za umożliwienie zorganizowania strzelania w salce.

Gościliśmy Brata Romualda Jaskólskiego zasłużonego członka naszego bractwa.

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział. 

 

Strzelanie Mikołajkowe było ostatnim w roku kalendarzowym. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie internetowej oraz Facebooku bractwa. Zapraszamy do wspólnego świętowania Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 27 grudnia oraz na Strzelanie Powstańcze w styczniu 2026 roku.

 

 

 

Back to Top