Tytuł Młodzieżowego Króla Okręgu Poznańskiego zostaje w Bractwie Strzeleckim w Wągrowcu!
Ostatniego dnia maja 2026 roku odbyło się Strzelanie o Tytuł Króla Okręgu Poznańskiego A.D. 2026 w Gołańczy. Podczas Turnieju rywalizowano również o Godność Króla Młodzieżowego.
Niezmiernie miło nam napisać, że tytuł pozostaje u nas. Brat Igor Łankiewicz został Młodzieżowym Królem Okręgu Poznańskiego A.D. 2026, a siostra Marta Gruszka I Rycerzem.
Oprócz tego, brat Jakub Łankiewicz zajął 2 miejsce w strzelaniu do Tarczy Pałuckiego Banku Spółdzielczego.
Bractwo reprezentowali również: Król Bogdan Gajewski, strzelmistrz Zbigniew Smoliński, skarbnik Marek Łankiewicz oraz brat Wojciech Zborowski.
Królem A. D. 2026 został brat Szymon Wydymus z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Swarzędzu.
ADS
Wiwat Król Zielonoświątkowy!
Wiwat Król Bogdan Gajewski!
Mszą świętą w niedzielę 24 maja rozpoczęliśmy obchody Zesłania Ducha Św., w tradycji brackiej związanego ze Strzelaniem Zielonoświątkowym o Godność Królewską. Następnie z wągrowieckiej Fary udaliśmy się na strzelnicę bracką do Kobylca, na śniadanie królewskie zorganizowane przez Króla A. D. 2025 Kazimierza Dawidowicza.
Podczas zbiórki Prezes Bogdan Gajewski podziękował bratu Kazimierzowi oraz rycerzom Marianowi Renn i ks. Piotrowi Kalinowskiemu za pełnienie obowiązków królewskich i rycerskich w 2025 roku. W miejsce symbolicznych łańcuchów królewskiego i rycerskich bracia otrzymali pamiątkowe odznaczenia.
Po zbiórce przystąpiliśmy do rywalizacji, zaczynając od strzelania o Godność Króla A. D. 2026. Rozstrzygnięcia strzelań poniżej.
Dziękujemy gościom za udział w zawodach i spędzenie z nami niedzieli na strzelnicy.
Tarcza o tytuł króla A.D. 2026
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Facebooka Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu: https://www.facebook.com/pages/category/Society—Culture-Website/Bractwo-Strzeleckie-w-W%C4%85growcu-104827057633890/
Król Bracki A. D. 2025
i Zarząd Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu
serdecznie zapraszają
Zacnych Gości oraz Czcigodne Siostry
i Znamienitych Braci na
Strzelanie Zielonoświątkowe o Tytuł Króla A. D. 2026
które odbędzie się 24 maja (niedziela) na strzelnicy w Kobylcu.

Niedzielę 3 maja spędziliśmy na strzelnicy brackiej w Kobylcu, gdzie poprzez Turniej Strzelecki świętowaliśmy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasi goście, wicestarosta Powiatu Wągrowieckiego Pan Jerzy Springer oraz Burmistrz Miasta Wągrowca Pani Alicja Trytt przekazali na ręce Prezesa Bogdana Gajewskiego słowa uznania, a następnie, wraz z Radnym Gminy Wągrowiec Panem Waldemarem Wiśniewskim oddali strzały honorowe za mieszkańców powiatu, miasta i gminy Wągrowiec.
Na turnieju nie zabrakło też brackiej rodziny. Odwiedzili nas bracia z Mieściska, Murowanej Gośliny oraz Gołańczy.
Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Powiatu Wągrowieckiego.
Najlepsze wyniki Strzelania 3-cio Majowego:
Tarcza 3-cio Majowa