Bractwo Strzeleckie w Wągrowcu

Królewskie strzelanie

strzelanie_o_godnosc_krola_jesiennego_2014

W ostatnią sobotę września wągrowieccy bracia kurkowi spotkali się na strzelnicy w Kobylcu, by powalczyć o tytuł Króla Jesiennego.

Przybyli też bracia z zaprzyjaźnionych bractw z Kcyni, Margonina, Książa Wlkp., Jutrosina i z Poznania, aby powalczyć o tarcze i nagrody. A tych nie brakowało, bowiem tarcze ufundowali: brat honorowy Michał Piechocki z okazji swych urodzin, sponsor Piekarnia Magdziarz oraz brat Janusz Hoffa – Król Jesienny A.D. 2013. Były także nagrody za strzelanie do tarczy Pań i Młodzieży, tarczy Seniora, do zapadek, z pistoletu i z wiatrówki.


Królem Jesiennym został – brat Jan Wieczorek, I Rycerzem brat Wojciech Zborowski, a II Rycerzem – brat Ryszard Piasecki. Zgodnie z tradycją, jubilatowi, bratu Michałowi Piechockiemu, piękną replikę szabli wręczył prezes bractwa Bogdan Gajewski. Tarczę jubilata zdobył Krzysztof Smoleński z Książa Wlkp.
Tarcza sponsora – Piekarni Magdziarz – powędrowała w ręce Bogdana Gajewskiego, a tarcza Króla Jesiennego A.D. 2013 Janusza Hoffy w ręce Ryszarda Piaseckiego.
Do tarczy Pań i Młodzieży najlepiej strzelała Magdalena Chudzik z Kcyni, a do tarczy Seniora Jacek Tomaszewski.
W strzelaniu do zapadek zwyciężył Piotr Łusiewicz z Margonina, z pistoletu najlepiej strzelał Krzysztof Smoleński z Książa Wlkp., a z wiatrówki Marian Renn z Wągrowca.
Zażarta walka toczyła się o strącenie kura. Dokonał tego wreszcie brat Janusz Hoffa. W trakcie strzelania bracia spożywali pyszne ciasta, kiełbaski z rożna, chleb ze smalcem i kwaszone ogórki, a na koniec zrobiono sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Już 11 października na strzelnicy w Kobylcu odbędą się drużynowe i indywidualne strzelania o tytuł Mistrza Powiatu.
Organizatorem tego strzelania, od lat już jest Starosta Wągrowiecki, a uczestniczą w nim bracia ze wszystkich bractw powiatu.

Autor Andrzej Słoma

Źródło: Głos Wągrowiecki nr 40 (1 października 2014)

 

Back to Top